אוכל מומלץ לכלבים – איך בוחרים מזון מומלץ לכלבים? דירוג מזון לכלבים

Anidor

20/04/2022

קודם כל, אוכל לכלבים הוא מזון יבש. חשוב מאוד להתאים את האוכל לכלבך. זה דבר פשוט למי שהכלב שלו בריא באופן שגרתי, אך מתחיל להיות מסובך יותר אם הכלב שלכם אלרגי או שיש לו בעיית בריאות מסויימת. במצב כזה, חשוב לעבור על רשימת המרכיבים של האוכל ובנוסף מאוד מומלץ להתייעץ עם וטרינר כדי שיתאים את האוכל לכלבך באופן המושלם ביותר. הוא ידאג להמליץ לכם על מזון רפואי לכלבים שחיוני ואיכותי עבור כלבכם. אפשר להתייעץ עם וטרינר גם בנוגע לאיזה אוכל מומלץ לכלבים לדעתו האישית.

 

איך לזהות אוכל איכותי לכלבים?

סדר הרכיבים – ממש כמו במזון של בני אדם, גם במזון של כלבים הסדר של רשימת הרכיבים הוא חשוב מאוד. כך לדוגמא, אם הרכיב הראשון שמופיע ברשימה הוא קמח – אתם יכולים להיות בטוחים שזה המרכיב העיקרי שנמצא במזון שאתם עומדים לקנות. סדר הרכיבים יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת במטרה להעניק לכלב שלכם את האוכל הטוב ביותר עבורו.

מחיר – ניתן לזהות האם אוכל הוא איכותי לפי מחירו. במזונות זולים, ניתן למצוא יותר תחליפי בשר, תוספי טעם וריח וגם פחמימות שלא כל כך טובות כמו תירס. מזון כזה אינו בריא לטווח הארוך. במזונות היקרים, תוכלו למצוא ויטמנים וחומרי גלם יקרים ואיכותיים יותר שיתרמו ויפתחו את כלבכם. טווח המחירים של שקי אוכל הוא בין 100 שח ל-450 שח.

מרכיבים מומלצים – במזון איכותי לכלב, תוכלו למצוא ברשימת המרכיבים שלו: רכיבי בשר, מזון עשיר בחלבון ופחות פחמימות. מזונות המכילים כבש הינם המומלצים ביותר. גם מזון שמכיל דגים נחשב לאיכותי ונכנס לקטגוריית המומלצים. עוד יתרון משמעותי הוא מזון שמכיל אורז(או שיבולת שועל) על פני תירס.

ויטמנים ותוספים – במזון מומלץ לכלבים, תוכלו למצוא ויטמנים ותוספי תזונה, מינרלים.

אז איך לבחור אוכל מומלץ לכלבים?

אוכל מומלץ לכלבים בוחרים קודם כל לפי גילו של הכלב. האוכל לכלבים מתחלק לפי 3 שכבות גיל, מזון יבש לגורים, מזון יבש לבוגרים וגם מזון יבש למבוגרים. לאחר שאנחנו יודעים כיצד לזהות אוכל איכותי, נעבור לבחור יצרן מזון לכלבים מומלץ. בעת בואכם אל חנות חיות הקרובה, תתרשמו מההיצע הגדול של שקי אוכל לכלבים. על כל שק רשום שם היצרן. יצרנים מומלצים: ויסנט, קנין קוויאר, פרו נייטיב, גו, יוקנובה ורויאל קנין.

מה לא מומלץ לכלב שלי?

אוכל לכלבים שונים – כפי שבטח כבר גיליתם, לכל גיל או מצב רפואי יש את המזון שמתאים לו. המצב הזה נובע מכך שלא כל הכלבים דומים, ולא כל הדיאטות זהות. גורים זקוקים למזון שונה מכלבים בוגרים כדי להתפתח בצורה מיטבית, וכלבים קשישים זקוקים למזון שונה כדי לשמור על בריאותם. בנוסף, יש הבדל בין כלבים גדולים לכלבים קטנים, ופעמים רבות ההבדל הזה בא לידי ביטוי גם בגודל הכופתאות. לכלב עם פה קטן יהיה קשה לאכול מזון עם כופתאות גדולות שמתאים לכלבים גדולים.

אוכל ביתי – קרוב לוודאי, שהכלב שלכם מאוד אוהב אוכל ביתי מבושל או מוכן. אך חשוב לדעת, שהוא ממש אינו בריא לכלבים. באוכל ביתי ניתן למצוא מספר מרכיבים שיכולים להזיק לבריאותו כמו תבלינים שונים. מאכלים ביתיים יכולים לגרום לכלב להקיא או לשלשל.

אוכל של בעל חיים אחר – אם יש לכם חתול בבית והכלב שלכם אוכל מהאוכל שלו, זה דבר שאינו מומלץ. תדאגו ליצור הפרדה בין האוכל של בעלי החיים בבית ולמנוע גישה של הכלב אל האוכל של החתול.

כמויות נכונות – חשוב מאוד לתת לכלב שלכם את הכמות הנכונה ביום. לא מומלץ לתת לכלבכם יותר מהכמות המתאימה שרשומה על האריזה. זה יכול לגרום להשמנה, פגיעה בבריאות ובאורח חיים של הכלב.

מאמרים נוספים

אוכל מומלץ לכלבים – איך בוחרים מזון מומלץ לכלבים? דירוג מזון לכלבים

אוכל מומלץ לכלבים – איך בוחרים מזון מומלץ לכלבים? דירוג מזון לכלבים

אוכל מומלץ לכלבים – איך בוחרים מזון מומלץ לכלבים? דירוג מזון לכלבים

אוכל מומלץ לכלבים – איך בוחרים מזון מומלץ לכלבים? דירוג מזון לכלבים

שם פרטי*
שם משפחה*
שם משתמש *
סיסמא *
אימות סיסמא *
אימייל*
מספר טלפון*